h

O blogu

Cześć! 

Nazywam się Ania Chwalibóg. Od lat pasjonuję się naukami o szeroko pojętym zdrowiu, które ma dużo więcej oblicz, niż często nam się wydaje. Myślę, że jako społeczeństwo ciągle mamy bardzo niewielką wiedzę na temat tego, jak wiele czynników wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. 

Gdy czujemy się rozdrażnieni, zmęczeni, wiecznie głodni czy osłabieni- bardzo często zrzucamy winę na czynniki zewnętrzne, niezależne od nas: „bo ja nie mam na nic czasu”, „to on/a doprowadza mnie do szału”,  „bo szef zbyt wiele wymaga”, „bo nie umiem inaczej”, „los zawsze jest przeciwko mnie”, „taki/taka już jestem”. Zapominamy, lub po prostu nie wiemy, jak ogromny wpływ na nasze samopoczucie i nasze reakcje emocjonalne ma styl życia jaki prowadzimy oraz to, jak traktujemy samych siebie. 

No bo jeżeli nasz układ endokrynny jest rozregulowany i hormony po prostu szaleją– nic dziwnego, że odczuwamy ciągłe rozdrażnienie, niepokój i huśtawkę nastrojów. Jeśli jelita nie pracują tak jak trzeba- naturalnie jesteśmy bardziej osłabieni, mogą pojawić się różnego rodzaju objawy ze strony układu nerwowego bądź uciążliwe zmiany skórne. Jeżeli mamy niedobory witamin i składników mineralnych- nie ma w tym nic dziwnego, że pojawi się chroniczne zmęczenie, zaburzenia koncentracji, problemy ze snem czy łamliwe włosy i paznokcie… I tak dalej.

Dlatego ja uważam, że zupełną podstawą, o którą powinniśmy szczególnie zadbać, są nasze codzienne nawyki oraz psychika. I o tym właśnie będzie ten blog.

 

Na tę chwilę NIE prowadzę żadnej współpracy dietetycznej.

karkonosze zdrowie ruch dietetyka góry sport aktywność dieta

%d bloggers like this: